تبلیغات
وب شیمی - فرمالدهید

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به شما بازدیدكننده عزیز، با توجه به اینکه نظرات و پیشنهادات شما در بهبود پایگاه نقش مؤثری ایفا میکند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده خود محروم نفرمایید. نظرات شما پس از بررسی و بازبینی جهت نمایش در سایت قرار داده می شود.
با تشكر : قاسم حیدری

به منظور دانلود بهتر و سریعتر فایل ها میتوانید از این برنامه استفده كنید:

فایلهایی كه از این سایت دریافت می كنید فشرده شده اند. برای خارج كردن آنها از حالت zip به این برنامه نیاز دارید:

برای مشاهده فایلهای pdf بر روی سیستمهای خود به این برنامه دارید:

فرمالدهید یک ماده ی مهم در صنعت پلاستیک است و حد واسطی در ساخت رزینهای فنولی و آمینو محسوب می شود. این ماده توسط رِپِه در طول جنگ جهانی دوم به عنوان ماده اولیه مهم برای ساخت طیف وسیعی از مواد شیمیایی آلی استفاده شد. میزان مصرف فرمالدهید و رزینهای اتصال هنوز هم ناچیز است ولی برای این منظور بایستی ماده بسیار خالص باشد.

مهمترین روش تولید فرمالدهید از متانول است که خود این ماده معمولأ از برهم کنش کربن مونوکسید و هیدروژن به دست می آید.

کاتالیزگر- فشار تقریبأ    200 atm

دو گاز واکنش را می توان از واکنش آب-گاز، تهیه نمود که طی آن بخار آب از روی کک داغ عبور داده می شود.

از طرِق اکسایش کاتالیزی در فاز بخار بر روی یک کاتالیزگر اکسید فلزی می توان متانول را به فرمالدهید تبدیل کرد. در روشی دیگر، متانول تبخیر شده را با هوا مخلوط و سپس انرژی کاتالیزگر در دمای 300 تا 600 درجه سانتیگراد عبور می دهند. فرمالدهید تولید شده در آب جذب و سپس به ستون تقطیر خورانده می شود. از ته ستون محلول 37% فرمالدهید در آب با مقادیری متانول به عنوان پایدار کننده جدا می شود و این در حالی است که متانول استانس از بالای ستون گرفته و بازیابی می شود.

فرمالدهید همچنین از اکسایش گازهای سبک نفتی به دست می آید، در این فرآیند متانول و استالدهید هم به دست می آید. این فرایند هم اکنون در واحد شرکت سلانس برای تولیدسلکون مورد استفاده است. فرمالدهید گازی با نقطه جوش 21- درجه سانتیگراد است. این ماده معمولأ به صورت یک محلول آبی پایدار شده ( تقریبأ 40% فرمالدهید ) موسوم به فرمالین تولید می شود. وقتی از فرمالین به عنوان منبع آلدهید استفاده شود، ناخالصی های موجود عمومأ شامل آب، متانول، فرمیک اسِد، متیلال، متیل فرمات و کربن دیوکسید می گردد. سه ناخالصی اول در واکنشهای بسپارش دخالت می کنند به همین سبب بایستی حتی الامکان جداسازی شوند. در بسپارش تجارتی، بسپارهای سبک تریوکسان و پارافرمالدهید مناسب بهتری برای فرمالدهید هستند چون با خلوص به مراتب بالاتری تهیه می شوند.نوشته شده توسط قاسم حیدری در 1387/10/1 و ساعت 23:15 [+] | نظرات ()

Powered by WebGozar

كدامیك از موضوعات زیر برای شما مفیدترند و دوست دارید بیشتر در سایت قرار گیرند؟ •