تبلیغات
وب شیمی - تفلون

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به شما بازدیدكننده عزیز، با توجه به اینکه نظرات و پیشنهادات شما در بهبود پایگاه نقش مؤثری ایفا میکند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده خود محروم نفرمایید. نظرات شما پس از بررسی و بازبینی جهت نمایش در سایت قرار داده می شود.
با تشكر : قاسم حیدری

به منظور دانلود بهتر و سریعتر فایل ها میتوانید از این برنامه استفده كنید:

فایلهایی كه از این سایت دریافت می كنید فشرده شده اند. برای خارج كردن آنها از حالت zip به این برنامه نیاز دارید:

برای مشاهده فایلهای pdf بر روی سیستمهای خود به این برنامه دارید:

تفلون از پلیمر شدن رادیكالی تترا فلوئورو اتیلن تشكیل می شود. داستان كشف آن حكایت جالبی از كشفهای تصادفی در شیمی است كه نخستین بار در آزمایشگاه تحقیقاتی شركت دوپان روی داده است.

در آن زمان با این كه تترا فلوئورو اتیلن سنتز شده بود ولی كوشش برای پلیمر كردن آن ناموفق بود. از آنجایی كه این تركیب گازی در یك سیلندر كوچك نگهداری میشد, پس از مدتی كه برای اجرای آزمایش دیگری به این ماده نیاز شد, با باز شدن شیر سیلندر هیچ گازی از آن بیرون نیامد. فرد آزمایشگاه برای رد این فرضیه كه " گاز از ظرف نشت كرده است " یک سیلندر را با ترازو كشید و مجموع جرم سیلندر و گاز را با مجموع جرم سیلندر و گازی كه در ابتدا در آن بوده مقایسه كرد.

یكسان بودن این مقادیر آشكار كرد كه گاز تترا فلورئورو اتیلن باید به فرآورده دیگری تبدیل شده باشد. كنجكاوی این شیمیدان سبب شد تا وی سیلندر را ببرد و پی به وجود ماده جامد پلیمری در درون سیلندر ببرد. پلیمری كه او پیدا كرد خواص جالبی داشت و همین انگیزه ای برای تلاش های بعدی شد. نتیجه این كوشش ها سرانجام به روشهای تهیه این پلیمر منتهی شد.

تفلون به دلیل داشتن ساختاری خطی و بدون پیچیدگی فضا شیمیایی, دمای ذوب بالایی (327 )دارد. تفلون پلیمری انحلال ناپذیر و از نظر شیمیایی بسیار بی اثر است.

از تفلون برای ساختن سوپاپ ها و پوشش های مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده می شود و به دلیل خواص نچسب و مقاومت گرمایی بالایی كه دارد كاربرد وسیعی در پوشش دادن به ظروف پخت و پز یافته است.نوشته شده توسط قاسم حیدری در 1387/10/1 و ساعت 23:16 [+] | نظرات ()

Powered by WebGozar

كدامیك از موضوعات زیر برای شما مفیدترند و دوست دارید بیشتر در سایت قرار گیرند؟ •