تبلیغات
وب شیمی - پلیمر ها

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به شما بازدیدكننده عزیز، با توجه به اینکه نظرات و پیشنهادات شما در بهبود پایگاه نقش مؤثری ایفا میکند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده خود محروم نفرمایید. نظرات شما پس از بررسی و بازبینی جهت نمایش در سایت قرار داده می شود.
با تشكر : قاسم حیدری

به منظور دانلود بهتر و سریعتر فایل ها میتوانید از این برنامه استفده كنید:

فایلهایی كه از این سایت دریافت می كنید فشرده شده اند. برای خارج كردن آنها از حالت zip به این برنامه نیاز دارید:

برای مشاهده فایلهای pdf بر روی سیستمهای خود به این برنامه دارید:

 پلیمر های تراکمی

 
ترکیباتی از مونومر های چند عاملی، که توسط انواع واکنشهای تراکمی حاصل می شوند و با از دست دادن یک مولکول کوچک همراه هستند. مانند پلی استر ها و پلی اترها.
در طبقه بندی که کاروتز انجام داد بیان کرد: در صورتی که واکنش مونومر ها با حذف مولکول همراه نباشد، پلیمر بدست آمده افزایشی خواهد بود و به این ترتیب برخلاف پلیمر های تراکمی، واحد تکراری یک پلیمر افزایشی ترکیبی مشابه با مونومر را خواهد داشت.
امروزه پلیمر های تراکمی، را پلیمر هایی می نامند که  واحدهای تکراری آنها توسط  واحدها یا گروه های عاملی مشابه یا متفاوت مانند: اتصال های استو، اکسید، و... به هم متصل باشند.

پلیمر های صنعتی

یکی از مهمترین مسائلی که دانشمندان شیمی با آن مواجه اند، ارتباط دادن خلاصه فرمولهای شیمیایی و اصول فیزیکی آنها به واقعیت کاربردی صنعت شیمیایی و محصولات برای مصرف کننده می باشد.

هیچ شاخه ای از شیمی اجازه نمیدهد که این تفاوت محسوس مانند آنچه در شیمی پلیمر انجام می شود، به این روشنی به هم ارتباط یابند. در هیچ زمینه دیگری از شیمی هیچ کس نمیتواند ساختار شیمیایی را به به خواص فیزیکی یا مکانیکی  به این روشنی مربوط کند.

پلیمر های صنعتی به سه دسته تقسیم می شوند:

1) لاستیک ها

2) پلاستیک ها

3) الیاف ها

تفاوت اساسی این سه نوع پلیمر به مقدار زیادی به ویژه خاصیت مکانیکی آنها بنام مدولوس بستگی دارد که اصطلاح رایج آن همان سختی میباشد. الیاف دارای بزرگترین مدولوس یا سختی، ولی لاستیک ها دارای کمترین سختی می باشند. فرآورده های مصنوعی و طبیعی شامل این سه گروه هستند. نوع اخیر شامل سلولز با زمینه ی پلاستیک، سلولز (کتان، سیال) و الیاف پروتئین (پشم، ابریشم) و لاستیک طبیعی می باشد. دو نوع دیگر از پلیمر های صنعتی که در نهایت به عنوان پوششها و چسب ها بکار میروند، وجود دارند.نوشته شده توسط قاسم حیدری در 1387/10/1 و ساعت 23:22 [+] | نظرات ()

Powered by WebGozar

كدامیك از موضوعات زیر برای شما مفیدترند و دوست دارید بیشتر در سایت قرار گیرند؟ •