تبلیغات
وب شیمی - شیمی و زندگی

ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به شما بازدیدكننده عزیز، با توجه به اینکه نظرات و پیشنهادات شما در بهبود پایگاه نقش مؤثری ایفا میکند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده خود محروم نفرمایید. نظرات شما پس از بررسی و بازبینی جهت نمایش در سایت قرار داده می شود.
با تشكر : قاسم حیدری

به منظور دانلود بهتر و سریعتر فایل ها میتوانید از این برنامه استفده كنید:

فایلهایی كه از این سایت دریافت می كنید فشرده شده اند. برای خارج كردن آنها از حالت zip به این برنامه نیاز دارید:

برای مشاهده فایلهای pdf بر روی سیستمهای خود به این برنامه دارید:

شیمی از کاربردی ترین علوم تجربی میباشد که به طور مستقیم در زندگی روزمره با آن مواجه هستیم. به طوری که به جرات می توان گفت: کسی نیست که در منزل و یا محیط کار، با محصولات و کاربردهای شیمی در ارتباط نباشد. از آب و غذایی که در منزل و یا بیرون می خوریم تا تمیز کردن و ضد عفونی کردن منزل و محیط کار و بسیاری تفریحات، همگی محتاج علم شیمی است. البته این آشنایی لازم نیست که در حد اصولی باشد، بلکه منظور، آشنایی تا حد شناختن مواد شیمیایی که روزانه با آن سروکار داریم ، کاربردهای آنها و کمک گیری از آنها در مشکلات مختلف، رفع مسمومیت با مواد شیمیایی به عنوان بازی و سرگرمی و امثال آن باشد.
یکی از مهمترین کاربردهای مواد شیمیایی در زندگی روزمره استفاده از مواد ضدعفونی کننده است. استفاده از ضدعفونی کننده ها و گندزداها از عوامل مهم پیشگیری از بیماریهاست. شوینده ها بیشترین حجم مواد شیمیایی که روزانه با آن سروکار داریم را تشکیل می دهند. لذا شناخت آنها خیلی مهم است شناختی که باعث می شود از حجم انبوه نام ها و تبلیغات گوناگون بهترین را انتخاب کنیم و فریب رنگ، شکل، بو و طعم ظاهری را نخوریم. زیرا ساختمان اصلی اکثر شوینده ها یکی است و تفاوت آنها در ظواهر نام برده شده و نوع تبلیغات می باشد. به عنوان مثال، در تمام پودرهای ماشین لباسشویی پربورات وجود دارد و حال اگر سازنده ای در تبلیغ خود بگوید که پودر ما شامل پربورات است معلوم است که...
مطالعه این مطالب دید جدیدی از مواد شیمیایی را که در منزل استفاده می کنید تحت اختیار شما قرار می دهد و باعث می شود از مواد دیگری استفاده کنید. سعی کنید مواد شیمیایی را از فروشگاههای مواد شیمیایی تهیه کنید و بسیاری از ضد غفونی کننده ها را خودتان بسازید. اگر مصرف موادی مثل آب ژاول، ساولن، آب الکسیژنه، الکل و بتادین، جوش شیرین، جوهرنمک، استون، آمونیاک و امثال آن در منزلتان زیاد است، آنها را در مقادیر بیشتر و غلیظ از فروشگاهای مواد شیمیایی تهیه کرده و هنگام نیاز مقداری از آن را رقیق کنید. این کار تا ده برابر هزینه شما را کاهش می دهد.نوشته شده توسط قاسم حیدری در 1387/10/20 و ساعت 18:10 [+] | نظرات ()

Powered by WebGozar

كدامیك از موضوعات زیر برای شما مفیدترند و دوست دارید بیشتر در سایت قرار گیرند؟ •